روزنامه بین المللی تهران تایمز در راستای صدور انقلاب اسلامی به آنسوی مرزها

سایت خبری تهران تایمز وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی است و اخبار انگلیسی منتشر میکند


روزنامه بین المللی تهران تایمز در ۱۵ اردیبهشت ۱۳۵۸ منتشر و روی پیشخوان کیوسکهای روزنامه فروشی قرار گرفت.


پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در راستای صدور انقلاب به آنسوی مرز‌ها، به رسانه‌ای فرامرزی نیاز بود تا بتواند این امر مهم را بر عهده گیرد. این نیاز به خوبی توسط آیت الله سید محمد بهشتی (ره) احساس شد و تصمیم بر این قرار گرفت تا روزنامه انگلیسی زبان «تهران تایمز» همزمان با انقلاب متولد شود.

سیاست کلی روزنامه بین المللی تهران تایمز در‌‌ همان بدو تولد با رهنمود ارزشمند شهید بهشتی چنین شکل گرفت که فرمودند: «تهران تایمز روزنامه دولت نیست بلکه باید فریاد رسای انقلاب اسلامی و بلندگوی مظلومان و مستضعفان گیتی باشد.» این بیان زیبا بر دیوار حیاط تهران تایمز نقش بست تا به عنوان سرلوحه کار هرگز از یاد‌ها محو نشود.

حال پس از گذشت ۳۲ سال، تهران تایمز به درخت تناوری بدل شده است که ثمره آن کسب مخاطبین و خوانندگانی در بیش از ۸۲ کشور جهان است. و از تهران تایمز به عنوان اولین و معتبر‌ترین روزنامه انگلیسی زبان جمهوری اسلامی ایران نام برده می‌شود.

کارکنان این نشریه در بخشهای مختلف هر روز از اقصی نقاط کلان شهر تهران گرد هم می‌آیند تا فردا نتیجه کارشان در ۱۶ صفحه بر پیشخوان کیوسک روزنامه فروشی‌ها قرار گیرد. اخبار داخلی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، خارجی و ورزشی و یادداشت‌ها مطالبی را شامل می‌شوند که روزنامه تهران تایمز بدان‌ها می‌پردازد.

تهران تایمز بنا به رسالتی که بر عهده گرفته نسبت به انعکاس مطالب فرهنگی و مذهبی اهتمامی خاص می‌ورزد. صفحه فرهنگ و هنر روزنامه در اعیاد اسلامی و مناسبتهای مذهبی به مطالب مربوط به آن عید یا مناسبت اختصاص می‌یابد. مسئولین روزنامه به منظور تنوع بخشیدن به مطالب آن پرداختن به موضوعاتی از قبیل جاذبه‌های ایران، زنان، کودکان، بهداشت و اینترنت را نیز فراموش نکرده‌اند و علاقمندان، اخبار و مطالب هر یک از موضوعات یاد شده را به صورت هفتگی در صفحه خاص مطالعه می‌کنند.

امروز تهران تایمز به منبع خبری مطمئنی درآمده که علاوه بر صد‌ها رسانه خارجی، نمایندگی کشورهای خارجی در تهران بر آگاهی صحیح از سیاستهای حاکم بر آن کشور بدان مراجعه می‌کنند. و بالاخره از آنجائیکه دانشجویان زبان انگلیسی برای یادگیری صحیح زبان به این روزنامه مراجعه می‌کنند جنبه آموزشی را نیز باید به کاربردهای جنبی تهران تایمز افزود.

روزنامه بین المللی تهران تایمز در سال از سوی بنیاد رسانه‌های جمعی سریلانکا بعنوان بهترین سایت خبری آسیا انتخاب شد.

تهران تایمز در ابتکاری جدید با جمع آوری لغات مهم و کاربردی که دانشجویان و علاقمندان به زبان انگلیسی نیازمند به معادل فارسی یا انگلیسی آن هستند در سال ۱۳۷۶ اقدام به چاپ واژه نامه‌ای نمود که تا به امروز ضمن ۵ دوره چاپ مجدد یکی از کاربردی‌ترین دیگشنری‌های مورد نیاز علاقمندان را ارایه می‌نماید.